Barcelona

Korzystając z promocji Wizz Air kupiłem bilet do Barcelony. Wylot miałem z Gdańska, więc do Gdańska poleciałem z Modlina samolotem linii Ryanair za 39 PLN. Podróż odbywałem samotnie, dlatego w samolocie postanowiłem zagadać do siedzącej obok dziewczyny, dzięki czemu podróż minęła szybciej i przyjemniej. Znajoma mojej nowej znajomej w Barcelonie pomogła mi w zakupie biletu „na 10 przejazdów”.DSCN2535 Zaskoczenie wielkością lotniska było ogromne, tudzież lotnisko w Barcelonie jest zdecydowanie większe niż w Warszawie. Pojechałem czystym i nowoczesnym pociągiem do stacji Barcelona-Passeig de Gracia skąd pieszo poszedłem do hostelu The Gothic Point. Rezerwacja hotelu była bardzo korzystnym rozwiązaniem, bo miałem trzy noce wraz z obfitymi śniadaniami i innymi udogodnieniami za jedyne 21€. Przed hostelem jest tania wypożyczalnia rowerów. Po porannym spacerze skorzystałem z jej usług i ruszyłem w stronę morza kierując się ścieżkami rowerowymi. DSCN2490DSCN2493

Po dotarciu do portu, ruszyłem wzdłuż wybrzeża. Wzdłuż wybrzeża znajduje się wspaniała ścieżka rowerowa. Po kilkukilometrowej przejażdżce skierowałem się do miasta, dojechałem aż do budynku znajdującego się przy Plaça de les Glöries Catalanes. Obok ronda znajduje się wielki bazar, gdzie nabyłem hiszpańską przedwojenną monetę. Wracając do centrum odkryłem Parc de la Ciutadella, gdzie znalazłem najpiękniejszą zdobioną fontannę jaką dotychczas widziałem.

DSCN2549

Niedaleko znajduje się ogród zoologiczny, ale ze względu na wysoki koszt biletu (20€) odmówiłem sobie wejścia. Po drugiej stronie widać ciekawy łuk triumfalny – Arc de Triomf, zbudowany w 1888 roku dla wystawy światowej EXPO 1888. Przy łuku podobno zawsze jest masa turystów którzy robią sobie zdjęcia.

DSCN2588

Następnego dnia po przejażdżce rowerowej pojechałem metrem do Placa d’Espanya, skąd skierowałem się do Carrer Mirador del Palau Nacional. Przy fontannie spotkałem chłopaka posiadającego dwa różowe gołębie, które siedziały mu na ramieniu. Brał gołębie, wyrzucał w fontannę a one wracały i lądowały to na ręku, a to na głowie. Po krótkiej rozmowie przeszedłem z nim z angielskiego do rosyjskiego. Przemycił egzotyczne ptaki z Tajlandii i zarabia na zdjęciach. Jedno zdjęcie z ptakiem – jedno euro. Przez natrętnego chińczyka, który robił zdjęcia nie zważając na słowa, chłopak schował gołębie do torby od aparatu i zniknął.

 

DSCN2622

Nad fontannami znajduje się muzeum, a przed wejściem jakiś młody artysta robił swój minikoncert. Schody zaczęły pełnić funkcję widowni. Skierowałem się w głąb parku. Skorzystałem z tramwaju linowego. Podróż trwała niecałe dziesięć minut i zdecydowanie nie była warta zapłaconej ceny. W porównaniu do kolejki linowej w Batumi – stwierdziłem, że nie nie ma sensu komentować. Poczułem ulgę, że kupiłem bilet tylko w jedną stronę. Panoramę Barcelony można podziwiać z większości miejsc w parku.

DSCN2643

Na samej górze znajduje się zamek pełniący funkcję muzeum. Przed kolejką poznałem polską parę, z którą miałem przyjemność rozmawiać. Okazało się, że wykupili kurs językowy i codziennie przez kilka godzin uczą się intensywnie angielskiego. Wcześniej w podobny sposób uczyli się chińskiego w Azji. Podzieliliśmy się doświadczeniami i szybko się polubiliśmy.
Barcelona robi ogromne wrażenie. Na ulicach jest przewaga kierowców na skuterach niż tych w samochodach. Zaskakujący był fakt, że większość pracowników w sklepikach znajdujących się na starówce stanowili Azjaci. Służby lokalne poruszają się elektrycznymi samochodami, które nie wydają dźwięków.

Reklamy

Jedna odpowiedź na „Barcelona

  1. Marzę o tym by zwiedzić Barcelonę;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s